Najlepszy kubek termiczny

W związku z zimnymi porankami i chłodnymi wieczorami jakie już nastały w Naszej strefie klimatycznej, zajmę się tematem kubków termicznych. Jaki kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Gdzie są najtańsze?

Zdecydowanie NIE polecam kubków, których ścianki zewnętrzne zrobione są  z plastiku. Są najtańsze na rynku, kuszą kolorowymi wzorami i ładnym wykończeniem, ale ich wytrzymałość pozostawia wiele do rzeczenia. Kubek po opróżnieniu chowamy w torbie/torebce i wystarczy delikatne uderzenie, żeby naczynie pękło. Nawet stawiając na blat stołu trzeba uważać, żeby nie uszkodzić naczynia. Poza tym, z czasem kubek rysuje się, przebarwia, a kolorowe wzorki po prostu się ścierają.

Obudowa powinna być wykonana ze stali szlachetnej dobrej jakości. Zapewni to trwałość naczynia przez kilkanaście sezonów.

Istotnym parametrem jest szczelność pokrywki kubka. Konstrukcja zamknięcia powinna zapewniać hermetyczność. Wielu producentów nie wspomina o tym parametrze w opisie swoich produktów…Istotna jest przecież mobilność kubka termicznego. Nie da się swobodnie korzystać z naczynia, które ma być trzymane tylko w pozycji pionowej. Kubki zamykane „na ścisk” cechują się słabymi uszczelkami, które po kilku miesiącach pękają.

Czas podtrzymywania temperatury napoju powinien być jak najdłuższy. Minimalnie 2-4h. Kubki z plastikową nakrętką od razu odpadają, ponieważ ich zdolność utrzymywania temperatury napoju jest znikoma.

Stabilna podstawa kubka i powłoka antypoślizgowa zagwarantują bezpieczeństwo użytkowania i sprawią, że naczynie nie będzie się przewracać.

Dla zmotoryzowanych użytkowników kubków termicznych liczy się też fakt, czy naczynie zmieści się w uchwycie samochodowym. Powinny posiadać system car-cup.

Nie radzę kupować naczyć termicznych za kilkanaście zł w marketach. Nie zaoszczędzimy w ten sposób! Wręcz odwrotnie, będziemy zmuszeni do wymiany takich kubków znacznie częściej niż kubków makowych. Zdecydowanie taniej wychodzi zakup naczynia droższego, które będzie służyło kilka lat! Już piąty rok piję rano kawę z tego samego kubka termicznego. Nie przecieka, trzyma ciepło i nadal wygląda estetycznie.

Polecane przez użytkowników firmy: Contigo, Stanley, Termite i Fjord Nansen.

3 myśli w temacie “Najlepszy kubek termiczny

 1. Janka_xx

  Wielkie dzieki za wpis! Licze na wiecej tego typu wpisow w przyszlosci. Przyznaje, ze mam zamiar tu czesto zagladac. Swietny strona, gratulacje! Na pewno polece go znajomym.

  Odpowiedz
 2. Pingback: Niezawodny kubek termiczny | KupiszTanio.com.pl

 3. kamil

  Większość producentów nie podaje parametrów termicznych kubków, kupujemy więc w ciemno. Warto jednak poczytać w internecie opinie o konkretnych modelach kubków, wiele z nich jest testowanych, np: Kubek termiczny LEADER, Kubek termiczny SLIM, Kubek termiczny MUGSY, Kubek termiczny OUTER, Kubek termiczny MUSTANG. Jest wiele modeli utrzymujących ciepło nawet 12 godzin, a dodatkowo nie przeciekają.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *